Επιτροπές Δ.Σ.

Επιτροπές Δ.Σ.


 

Το Δημοτικό Συμβούλιο, βάσει του εσωτερικού κανονισμού λειτουργίας του, μπορεί να συγκροτεί Επιτροπές για την επεξεργασία και εισήγηση θεμάτων της αρμοδιότητάς του.
Στις επιτροπές προεδρεύει Δημοτικός Σύμβουλος που ορίζεται με την απόφαση της συγκρότησης. Σε αυτές μετέχουν σύμβουλοι που προτείνονται από όλες τις δημοτικές παρατάξεις του δημοτικού συμβουλίου, υπάλληλοι της αρμόδιας διεύθυνσης του δήμου, καθώς και ιδιώτες εμπειρογνώμονες στα θέματα της επιτροπής και εκπρόσωποι κοινωνικών φορέων της περιοχής.

Σύνθεση Επιτροπών Δημοτικού Συμβουλίου 2014-16

Α) ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΥΓΕΙΑΣ & ΠΡΟΝΟΙΑΣ
1. ΣΟΦΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ - Πρόεδρος
2. ΚΟΥΤΣΑΝΔΡΕΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
3. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
4. ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ ΝΙΚΟΣ
5. ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
6. ΧΑΧΑΜΗ ΘΕΟΔΩΡΑ
7. ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
8. ΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
9. ΚΟΝΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
10. ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ
11. ΣΠΑΛΙΑΡΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
12. ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
13. ΚΑΤΣΩΤΗ ΣΟΦΙΑ

Β) ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ
1. ΓΑΒΑΛΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ - Πρόεδρος
2. ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
3. ΣΤΑΘΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
4. ΣΙΔΕΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
5. ΜΟΙΡΑΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ
6. ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ
7. ΚΟΡΔΑΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
8. ΣΙΟΥΜΠΑΛΑ ΟΛΓΑ
9. ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ
10. ΚΑΠΠΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
11. ΒΛΑΧΟΣ ΣΠΥΡΟΣ
12. ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΝΤΙΑΝΑ
13. ΝΤΟΒΑΣ ΘΑΝΑΣΗΣ

Γ) ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΑΣ & ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΚΟΥ
1. ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ - Πρόεδρος
2. ΠΟΛΥΚΑΝΔΡΙΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
3. ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
4. ΜΠΕΛΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
5. ΝΙΚΟΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
6. ΚΑΡΑΚΟΥΣΗ ΜΑΡΙΑ
7. ΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
8. ΑΡΓΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
9. ΣΚΥΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
10. ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΣ
11. ΦΩΤΟΥΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
12. ΛΥΓΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
13. ΛΑΖΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ

Δ) ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ (ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ – ΠΡΑΣΙΝΟ – ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ)
1. ΜΠΟΥΡΑΝΤΩΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - Πρόεδρος
2. ΜΠΕΛΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
3. ΕΙΡΗΝΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ
4. ΝΙΑΡΧΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
5. ΒΕΝΕΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
6. ΧΟΝΔΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
7. ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ
8. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΜΠΑΜΠΗΣ
9. ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ
10. ΚΟΝΤΟΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
11. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
12. ΧΙΩΤΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ  
13. ΛΥΚΟΥΡΗΣ ΤΑΚΗΣ

Ε) ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΝΕΟΛΑΙΑΣ
1. ΜΠΑΝΤΟΥΝΑΣ ΠΑΝΟΣ - Πρόεδρος
2. ΚΩΤΣΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
3. ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΛΕΝΗ
4. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
5. ΤΑΣΣΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ
6. ΣΩΤΗΡΧΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
7. ΜΑΘΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
8. ΜΠΟΥΡΑΝΤΩΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
9. ΚΑΛΑΓΚΕΠΟΡ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
10.  ΚΑΣΩΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
11. ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ   
12. ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
13. ΒΟΓΟΓΙΑ ΣΕΒΗ

ΣΤ) ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΙΣΟΤΗΤΑΣ
1. ΚΑΝΤΖΕΛΗ ΕΛΕΝΗ - Πρόεδρος
2. ΑΛΕΞΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ
3. ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗ ΦΙΛΙΩ
4. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΒΕΡΟΝΙΚΑ
5. ΣΑΡΡΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ
6. ΓΚΟΜΟΖΙΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
7. ΚΟΝΤΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
8. ΠΑΠΑΗΛΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ
9. ΚΑΛΟΥΜΕΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
10. ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ
11. ΚΑΡΝΑΧΩΡΙΤΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
12. ΠΕΤΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
13. ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ

Ζ) ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
1. ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ - Πρόεδρος
2. ΣΥΡΡΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
3. ΠΑΠΟΥΛΙΑΣ ΜΑΚΗΣ
4. ΚΑΛΥΒΑΣ ΝΙΚΟΣ
5. ΔΑΜΙΓΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
6. ΤΖΑΝΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
7. ΤΣΑΧΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ
8. ΓΑΛΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
9. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ
10. ΚΑΡΑΝΑΣΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
11. ΑΣΛΑΝΟΓΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
12. ΦΑΡΣΑΡΩΤΑΣ ΚΩΣΤΑΣ
13. ΤΣΕΚΕΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ


Ανακοινώσεις 

 

1η/2017 συνεδρίαση της Επιτροπής ΑΜΕΑ

Παρασκευή, 21 Απριλίου 2017
Η διαπαραταξιακή Επιτροπή του Δημοτικού Συμβουλίου για τα ΑΜΕΑ, συνεδριάζει την Τρίτη 25-4-2017, ώρα 8:30.-  
Η Επιτροπή για την Ονοματοθεσία συνοικιών, οδών και πλατειών του Δήμου, συνεδριάζει στο Δημοτικό Κατάστημα την Τετάρτη 29-3-2017 και ώρα 19:30.-  
Η διαπαραταξιακή Επιτροπή του Δημοτικού Συμβουλίου για τα ΑΜΕΑ, συνεδριάζει την Τρίτη 13-12-2016, ώρα 9:00.-